Ofis mobilyası ürünlerinde çalışma masaları, makam masaları, ofis koltukları, fileli ofis koltukları, büro koltukları, dosya dolapları, çağrı merkezi mobilyaları gibi kategorileri sayabiliriz. Türkiye’de ofis mobilyaları üretimi yapan büyük firmalar arasında bulunan Elsa Ofis Mobilyaları birçok kurumsal projeye imza atmıştır.

”İş hayatı ve ofis mobilyası etkisi”

İş hayatının hareketlendiği rekabet piyasasının her geçen günde daha da zorlaştığı günümüzde kurumsal firmaların bu ortama uyum sağlayabilmesi adına sağlıklı bir yapıya sahip olması ve rahat ortamlarda çalışması gerekmektedir. İnsan doğası gereği rahat edemediği kendini güvende hissetmediği ortamlarda düşünce ve faydalı bilgi üretemez. Bu açıdan bakıldığında ofis mobilyaları çalışanların performanslarını doğrudan etkileyeceğinden hiç şüphe yoktur. Gerek otururken gerekse çevrelerine baktıklarında onları memnun edecek unsurlar ile karşılaşmamaları halinde kendilerini pek de rahat hissedemeyeceklerdir. Bu yüzden her ofis sahibinin bu hususta hassasiyet göstermesi rahat modeller ile hareket etmesi gerekmektedir. Kurumun geleceği adına önemli bir adım olduğunun altını çizelim.

Ahşap personel masası

”İş arkadaşınız, fileli büro koltukları”

Fileli ofis koltukları bu anlamda sıkça tercih edildiğini görebilmekteyiz. Modern çağın getirmiş olduğu olanakları bünyesinde fazlasıyla barındıran bir unsur olması nedeniyle insanların ürüne eğilim gösterdiklerini görebilmekteyiz. Ofislerde sıkça görmeye başladığımız ve en önemli özelliği de kişiye rahatlık vaat eden ürünler olması bu anlamda memnun bırakıcı özellikleri arasındadır. Her geçen gün de daha bir güzel yapıya kavuşarak karşımıza çıkan modeller tasarım olarak da ihtiyaçlara tam anlamıyla yanıt vermeye başlamıştır. Kullanıcının sırt bükümlerine uyum sağlayarak tüm ağrılarından kurtaran ergonomik tasarımlı ürünler sizleri bekliyor. Baktığımız zaman ofis çalışanlarına rahatlık vaat eden bir ürün grubu olduğu görülmektedir.

”Call Center mobilyalarındaki konfor”

Çağrı merkezlerinde akşama kadar telefonlara bakan personellerin rahatlığı her şeyden önemlidir. Mekan neresi olursa olsun dikkat ettiyseniz; her seferinde rahatlığın üzerinde durmaya çalıştık. Bunun nedeni çalışanlar rahat etmediği sürece o ortamda kaliteli işlerin ortaya çıkarılması pek mümkün değildir. Kişiyi rahatsız eden koltuklar, insanın içini boğan dekoratif eşyalar, çalışanların üzerine üzerine giden simsiyah duvarlar o kişinin çalışma performansını etkileyeceği gibi psikolojisini de doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden bu tarz ortamlarda her zaman için dekorasyonun rahatlık içermesine dikkat edilmelidir. Öte yandan çağrı merkezi mobilyaları da kaliteli ürünler arasından seçilmesi fazlasıyla önem taşımaktadır. Çağrı merkezi çalışanlarının rahat etmesi sonucu daha iyi hizmet verilecek ve hiç kimseden şikayet alınmayarak can sıkıcı durumların da önüne geçilmiş olacaktır. Bu tarz kurumlarda hizmet veren kişilerin en çok ihtiyaç duyacakları şey de rahatlık olacaktır.

cagri-merkezi-mobilyalari-allianz

Comments are closed.