Elsa Ofis Mobilyaları Tarihçesi

Elsa, Elsa mobilya, Elsa Ofis Mobilyaları (Elsa Office Furniture) 2007 yılında kurulmuştur.

Yenilenen teknoloji ile birlikte sektörde yeni ürün geliştirmeleri yaparak müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi, firma kurulumundan itibaren hedeflemekteyiz.

2007-2009 yılları arasında ofis mobilyası imalatında kullanılan makinaların yenilenmesine özellikle önem veren ELSA, günümüz tarihi itibari ile Dünya standartları kalitesinde üretim yapmaktadır.

2009 yılından itibaren teknolojinin gelişmesi neticesinde ofis mobilyaları sektörünün yanısıra otel mobilyaları, çağrı merkezi mobilyaları, hastane ve okul mobilyaları sektöründe önemli projeleri tamamlayan ELSA, aynı zamanda her türlü seperasyon veya mimari mobilya projelerinin üretiminide yapmaktadır.

ofis-mobilyalariucuz-ofis-mobilyalari-buro-masalari

İstanbul’da üretim tesisleri bulunan ELSA, aynı zamanda fileli koltuk, büro sandalyeleri gibi ofis mobilyasının üretimlerinide yapmaktadır.

2010 yılından sonra çağrı merkezi masalarını aliminyum seperasyonlu panellerle geliştiren ELSA, call center sektöründe bilinen marka isim olmayı başarmıştır.

2015 yılında çağrı merkezi mobilyalarını bir adım daha öne taşıyan ELSA, Türkiye’de ilk defa olarak aliminyum seperasyon profillerini istenilen renk boyalı olarak üretime başlamıştır. Artık standart aliminyum seperasyon yerine renkli panel bölme çağrı merkezi masaları firmanıza renk katacak.

call-center-mobilya-istanbul-renkli

Firma Kurucuları

Elsa Mobilya (Elsa Office Furniture) kurucularından ilyas KOÇ, 1992 yılında Güler Mobilya fabrikasında fabrika müdürü olarak ofis mobilyası sektörüne başlangıç yapmıştır.

O zamanlar ahşap cilalı mobilyanın revaçta olduğu ve el işçiliği kullanılarak mobilya üretimi yapılmakta idi. Kaplamalı yonga levha preslenerek çeşitli aşamalarda geçirilerek mobilya imalatı yapılıyordu.

electra-buro-masasi-ofis-mobilyalari

Güler mobilya fabrikasında başlangıç tarihinden itibaren devamlı yenilikler yaparak markalaşma ve makina revizyonu konusunda önemli katkılar yapmıştır. Turan makina ile, imalatı hızlandıracak şekilde mobilya imalatında kullanılan makina ar-gesinde önemli katkıları olmuştur.

Türkiye’de ilk defa postforming laminat kaplama ofis mobilyası ürünlerini imal etmiş olup dönemin en çok satış yapan firmaları arasına koymayı başarmıştır. Yurt dışında önemli projelerde mimari çalışmalar ve ürün tasarımları yapmıştır.

Güler Mobilya’dan sonra ofis mobilya sektöründe bir çok bilinen firmanın fabrika müdürlüğünü yapmıştır. Ayrıca proje yöneticisi,  mobilya imalatı kurulum ve işletimi aşamalarında üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

Comments are closed.